A sikeres vendéglátók és szállásadók szakmai lapja

Ügyfélszolgálati telefonszámunk: +36/20-42-300-42
E-mail: info@ujmedia.eu vagy üzenhet a weblapról

Keresés

Magyarország legkedveltebb erdei kerékpárútját keresték az Országos Erdészeti Egyesület pályázatán. A pályázat céljának a környezettudatosság javítását, az egészséges életmód népszerűsítését, az erdei kerékpározásra ösztönzést tűzték ki.

Szavazni az egyesület Facebook oldalán lehetett, ahol október 1-jén közzétették a végeredményt. A 2024-es Év erdei kerékpárútja versenyt a Bakonyerdő Zrt. kezelésében álló, Farkasgyepű-Bakonybél között húzódó útszakasz nyerte.

A nyertes útvonal 15 km hosszú,  sorompóval lezárt, ezért nincs rajta autós forgalom. Elején és végén aszfaltos a burkolata, de a többi szakasz is jól karbantartott, kötött, murvázott. Szintemelkedése csekély, és nagy részben bükkös veszi körül, így a  nyári nagy melegben is kellemes rajta kerékpározni. A második helyezett a Tormafölde-Kiscsehi útvonal lett.

Forrás: Sokszínű Vidék